#کلاس_هنر_خانه‌ایرانی‌دروازه‌غار

🔅🎨  تاثیر هنر بر ارتقای هوش کودکان 

✳ این روزها، بچه ها باید خیلی خوش شانس باشند تا زنگ هنر داشته باشند و اگر هم داشته باشند، باید با برنامه‌های مربوط به عملکرد کودک در مهارت خواندن و آزمون‌های ریاضی تطابق داشته باشد.
✳ امروزه تاکید اکثر مدارس دولتی روی حفظیات فراوان، یادگیری طوطی‌وار و پیروی از دستورالعمل‌ها است. این مدارس فعالیت‌های هنری را به طور میانگین ۳۵ درصد کاهش داده‌اند. 
به طور مطلوب، کودکان در طول هفته باید یک ساعت برای هر فعالیت هنری وقت بگذارند. اما مدارس کمی این کار را می‌کنند. 12 درصد مدارس نیز اصلا هیچ زمانی را برای آموزش هنر اختصاص نمی‌دهند. 
بر اساس پژوهش‌های بین‌المللی در زمینه تاثیر کلاس‌های هنری روی توانایی‌های کودکان، ثابت شده که شرکت در این کلاس‌ها باعث افزایش توانایی‌های کودکان در زمینه‌های زیر می‌شود:
✳  دقت در دنیای اطراف، تصور کردن چیزها و ساختن آنها 
فراتر رفتن از صرف یادگیری یک مهارت و حرکت به سمت ابراز وجود
حل مسئله و پافشاری بر مسائل علی‌رغم شکستها و ناامیدی‌ها 
انعکاس نتایج و رفتن به دنبال چیزی که باعث پیشرفت میشود. 

🔶 در خانه علم دروازه غار، کودکان مناطق حاشیه‌نشین که اکثرا در مدارس ارتباط محدودی با دنیای هنر دارند، در حال گذراندن دوره‌های هنری مختلف و انجام فعالیتهای هنری لذت¬خش هستند. آنها در طول هفته با شرکت در کلاس تمرین آواز، تئاتر، نقاشی و چاپ زدن روی پارچه روح گرفتارشان در مشکلات بی‌شمار را به پرواز درمی‌آورند. با ابراز وجود از طریق هنر، به این خودباروی می‌رسند که هیچ محدودیتی در توانایی‌های آنها وجود ندارد.

💠 اگر شما هم به فعالیت هنری و داوطلبانه در خانه ایرانی دروازه غار علاقه دارید با شماره های زیر تماس بگیرید:


☎راه های تماس با خانه ایرانی دروازه غار:
09396007178
021-55168401

کانال تلگرام:
🔻🔻🔻🔻
🏡 @darvazeghar