در خانه علم چه می گذرد؟
در خانه علم کودکان محروم از تحصیل درس می خوانند. ما به آنان درس های مدرسه طبق سرفصل آموزش و پرورش، دروس دبستان را می آموزیم. و هم آموزش های هنری، نقاشی و ورزشی برای آنها داریم.
در خانه علم چه کسی درس می خواند؟
کودکان محروم از تحصیل. ما در ایران و همین جا در تهران کلی کودک محروم از تحصیل داریم. دلایل محرومیت آنها از تحصیل شامل این موارد است: نداشتن شناسنامه (کودکی که شناسنامه ندارد، از نظر آموزش و پرورش حق تحصیل ندارد!)، بی کفایتی والدین (پدر و مادری که کودکش را به دست فروشی و گدایی وادار می کند، برایش مهم نیست که فرزندش درس بخواند!)، فقر مالی و فرهنگی خانواده (ما خانواده هایی داریم که بخاطر نداشتن پول خرید دفتر و مداد، کودک شان به مدرسه نمی رود و برای کسی هم مهم نبود ولی برای ما مهم شد!)، اعتیاد والدین (پدری که کودکش را کرایه می دهد و یا می فروشد تا پول موادش را تهیه کند، برای او تحصیل کودکش اهمیت ندارد!)
چه کسی در خانه علم درس می دهد؟
دانشجویان عاشق به صورت داوطلبانه و کاملا رایگان. و البته هر کس که بخواهد می تواند بیاید و هر دانش مفیدی را آنجا به کودکان درس بدهد. تنها کافی است تا با حضور مستقیم در خانه علم اعلام آمادگی نماید.
چه کمک هایی می توانیم به خانه علم بکنیم؟
کمک های آموزشی، فرهنگی، هنری، ورزشی، پزشکی، اهدای لباس، لوازم التحریر، غذای روزانه و...
چگونه به خانه علم بیآییم؟
آدرس: تهران - مترو شوش- خیابان خیام جنوبی- کوچه آذر- بن بست دوم- پلاک 5- درب آبی رنگ.
روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 13 الی 15 می توانید به خانه علم بیآیید و هم کودکان، این فرشتگان کوچک خداوند، را از نزدیک ببینید و هم با فعالیت های آموزشی در خانه علم آشنا شوید و هم برای همکاری با ما اعلام آمادگی نمائید.
راستی لطفا با به اشتراک گذاشتن این وبلاگ، خانه علم دروازه غار تهران را به دوستان خود معرفی نمایید.