سلام یاور و دوست گرامی

همانطور که مستحضرید، یکی از فعالیت های جمعیت امام علی(ع) در سال های اخیر در زمینه کودکان بیماری است که برای درمان نیازمند پیوند مغز استخوان است.

پیوند سلولهای بنیادی خون‌ساز یا بعبارت دیگر پیوند مغز استخوان (BMT) امروزه بعنوان تنها روش مؤثر درمانی بسیاری از بیماریهای بدخیم ‌خونی، بیماران متابولیک و نقص سیستم ایمنی شناخته شده و سالانه هزاران بیمار را در سراسر جهان از خطر مرگ رهانیده و زندگی تازه‌ای به آنها هدیه می‌دهد. تاکنون بیش از 53 نوع بیماری کشنده که در گذشته لاعلاج بشمار می رفتند با استفاده از سلولهای بنیادی خون ساز بطور کامل قابل درمان هستند . بیماری هایی مانند  سرطان های حاد و مزمن خون، کم خونی آپلاستیک، کم خونی فانکونی، لوسمی حاد و... .

در این پیوند اگر نمونه مورد نیاز جهت پیوند در خویشاوندان کودک و یا بانک های سلول بنیادی موجود در ایران یافت شود، هزینه پیوند در ایران و مراقبت های ویژه حداقل 2-3 ساله پس از آن می تواند به خانواده فشار اقتصادی بالایی وارد سازد، اما سازمان ها و موسسات مختلفی در تامین هزینه ها ، بیماران را یاری می کنند.

 اما مساله ای که جمعیت امام علی (ع) با آن مواجه شد تعداد روبه رشد کودکانی بود که اهداءکننده پیوند، پس از جستجو در بانک های جهانی سلول های بنیادی، در سایر کشورها یافت شده است و هزینه ای که انتقال نمونه به ایران بر خانواده تحمیل می سازد حدود بیست هزار یورو(آزمایش اول : 620یورو ، آزمایش دوم: 849 یورو و در صورت تایید هزینه انتقال : 17495 یورو) است که متاسفانه خانواده ها با مشکلات متعددی در این راستا مواجه اند و هیچ موسسه و یا نهادی به صورت مشخص برای حمایت از این خانواده ها اقدامی نکرده است. همچنین بعد از انجام این پیوند در بیمارستان شریعتی ، هزینه های بستری در بیمارستان ، مراقبت های ویژه پس از ترخیص و به ویژه مهاجرت حداقل 6 ماهه خانواده به تهران برای دسترسی فوری به خدمات بیمارستان شریعتی، بار مالی سنگینی را بر خانواده تحمیل می سازد. همچنین در طول این مدت یعنی از زمانی که کودک آماده پیوند می شود تا دوره 2-3 ساله پس از پیوند، کودک و تمامی اعضای خانواده نیاز به آموزش های تخصصی و ویژه ای در حوزه های مختلف بهداشت، تغذیه، روابط اجتماعی و...  برای آمادگی با این موضوع و مقابله مناسب با مسائل و مشکلات متعدد پیش آمده ناشی از آن دارند.

تاکنون با یاری مردم، پیگیری های جمعیت امام علی(ع) و گروهی از فعالان در این حوزه، چندین کودک پیوند شده اند و در حال حاضر در سلامتی و شرایط مطلوبی قرار دارند.

در حال حاضر 4 نفر از کودکان و نوجوانانی که در بیمارستان شریعتی مراحل درمان خود را طی می کنند و نیازمند پیوند سلول های بنیادی تشخیص داده شده اند، برای تامین هزینه های آزمایش های اولیه پیوند و متعاقبا مراحل بعدی با مشکلاتی مواجه اند. 

هزینه هایی که این عزیزان در این مرحله باید پرداخت کنند، بدین شرح است:

 

نام بیمار

سن

نام بیماری

مرحله آزمایش

مبلغ مورد نیاز

( یورو )

عرفان

7

AML

دوم

849

حمیدرضا

15

AML

دوم

849

فریده

15

تالاسمی

اول

470

زهرا

18

سرطان خون

اول

620

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با شماره 09359440984 تماس حاصل فرمایید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) می توانید با کلیک بر اینجا، سایت جمعیت را مطالعه نمایید.

.

.

.

امید است بار دیگر با همراهی شما، بتوانیم در جهت بهبود و سلامت این عزیزان
هرچه سریع تر قدمی برداریم، زیرا هر یک روز نیز، برای این عزیزان، اهمیتی حیاتی دارد.

 

شماره حساب ویژه گروه درمان جمعیت امام علی
299021890 
بانک تجارت، شعبه انقلاب، خیابان فلسطین، به نام جمعیت امام علی
------------------------------------------------------ 
شماره حساب بین المللی جمعیت برای دریافت کمک های بین المللی
با همکاری نمایندگی جمعیت در استرالیا

Bank Name: National Australia Bank
Account Name: Society of Students Against Poverty Limited
BSB: 082-286
Account number:13-123-1490

...

لطفا پس از واریز، مبلغ را به همراه شماره فیش

به روابط عمومی جمعیت از طریق شماره تلفن 23051110-021

یا از طریق ایمیل info@sosapoverty.org اطلاع دهید.

.

.

.

وقت است بار دیگر ثابت کنیم

بنی آدم اعضای یکدیگرند...که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار...دگر عضوها را نماند قرار

...

سپاس از توجه شما

:)