سال 1391؛ سال خداحافظی با کار اجباری کودکان
بر اساس استراتژی های جمعیت در راستای تمرکز فعالیت های سالیانه در زمینه کاهش معضلات اجتماعی، جمعیت مستقل امداد دانشجویی - مردمی امام علی ﴿ع﴾ سال 1391 را سال "خداحافظی با کار اجباری کودکان در ایران و محرومیت از تحصیل آنان" نام گذاری کرده است.

این جمعیت در نظر دارد تا با اجرای برنامه های ویژه خود در این سال به حمایت از کودکان کار ایران بخصوص کودکان کار در تهران بپردازد و با حمایت از آنان، حقوق از دست رفته شان را به ایشان بازگرداند.
از مهمترین برنامه های جمعیت در این سال، طرح حمایت از کودکان کار می باشد که به صورت وِیژه با اجرای برنامه هایی که به زودی اعلام می شود در خانه های ایرانی و خانه های علم جمعیت در دروازه غار و خاکسفید به اجرا در می آید.

این برنامه ها با توزیع پیام تبریک نوروزی کودکان کار برای ایرانیان در آغاز سال 1391 در میان خیرین جمعیت و دعوت از آنان برای همکاری در این خصوص به صورت رسمی آغاز شد


در همین راستا کودکان کار تحت پوشش این جمعیت پیام تبریک نوروزی برای مردم ایران فرستاده اند. 

در این کلیپ کودکان کار که در حال حاضر دانش آموزان خانه های علم دروازه غار و خاکسفید تهران هستند، پیام تبریک خود را به مناسبت نوروز سال 1391 به مردم ایران و همگان اعلام کرده اند. آنان از داستان زندگی خود حرف می زنند و به بیان آرزوهای خود برای سال 1391 برای تمامی مردم ایران و خانواده شان می پردازند. 
لطفا پیام این کودکان دوست داشتنی را با دیگران به اشتراک بگذارید تا همه ایرانیان صدای آنان را بشنوند. 

این کودکان که اغلب آنان کودکان کار ساکن دروازه غار (محله شوش) و خاکسفید (شمال تهرانپارس) در تهران هستند، هم اینک در خانه های علم دروازه غار و خاکسفید مشغول به تحصیل می باشند و به آرزوی دیرینه خود که درس خواندن بوده است، رسیده اند. 

خانه علم دروازه غار 
darvazeghar.blogfa.com 
www.facebook.com/darvazeghar 
خانه علم خاکسفید 
kudakan-e-biketab.blogfa.com 
www.facebook.com/uneducatedchildren 

جمعیت مستقل امداد دانشجویی - مردمی امام علی (ع) یک سازمان غیر دولتی و غیر سیاسی، و فعال در زمینه کاهش معضلات اجتماعی است که در سال 1378 به صورت رسمی در وزارت کشور ایران ثبت شد و از آن زمان تاکنون مشغول به فعالیت می باشد. این جمعیت همچنین دارای مجوز رسمی فعالیت از نیروی انتظامی است و در سال 1389 موفق به ثبت جهانی و کسب مقام مشورتی در شورای امور اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد گردید. 

جمعیت در دانشگاه های تهران و شهرستان ها دارای اعضای فعال می باشد. همچنین طرح های مختلف اجتماعی زیر را تاکنون به اجرا گذاشته است: 
طرح کوچه گردان عاشق: غذا رسانی به خانواده های نیازمند در شب های قدر ماه رمضان 
طرح فاطیما: حمایت از دختران فراری و بی پناه 
طرح شام عیاران: اعلام انزجار از وجود اعتیاد فراگیر در جامعه 
طرح طفلان مسلم: حمایت از کودکان زندانی و آزادسازی آنان (آزادسازی 10 کودک محکوم به اعدام) 
طرح تدریس عشق: آموزش داوطلبانه دانشجویان به کودکان محروم در مناطق محروم 
طرح صفای سعی: (حمایت از بانوان سرپرست خانوار) 
ایجاد خانه های ایرانی: (حمایت و امدادرسانی به کودکان و بانوان محروم و توانمندسازی آنان( 
طرح کودکان بی کتاب: (حمایت از کودکان محروم از تحصیل و بدون شناسنامه) 
طرح ایران 1130: (سوال از کاندیداهای ریاست جمهوری در آستانه انتخابات) 
طرح کعبه کریمان: برآورده سازی آرزوهای کودکان محروم در میلاد مولا علی (ع) 
طرح بوی عید: (حضور در کنار کودکان محروم و نیز کودکان سرطانی در آستانه نوروز) 
طرح هفت سین برکت: (جشن تحویل سال نو در کنار کودکان محروم) 
طرح یلدا در کوچه های فقر: (جشن یلدا با کودکان محروم) 

کلیه هزینه های جمعیت از طریق حمایت های مردمی و خیرین تامین می شود و تمامی اعضای جمعیت به صورت داوطلبانه و رایگان به فعالیت مشغول هستند که بیشتر آنان را دانشجویان تشکیل می دهند.