اعتیاد بلای خانمان سوز سرزمین ما شده است.

اخیرا یک نفر به غیرتش برخورده بود که چرا ما در وبلاگ خانه علم اشاره کرده ایم که در محله دروازه غار معضلات اجتماعی بسیاری مانند اعتیاد فراگیر، تجاوز به کودکان، آزار کودکان، پایمال شدن حقوق کودکان و زنان بی گناه و کار اجباری کودکان وجود دارد!
نخست اینکه ما این وبلاگ را برای فریاد زدن درد جامعه مان به راه انداخته ایم و وجود این معضلات را فریاد می زنیم زیرا که از دیدن آنها دیگر به کلی خسته شده ایم و به عنوان یک ایرانی مسلمان با غیرت پیرو مولا علی (ع) نمی خواهیم شاهد این همه بدبختی کودکان سرزمین مان باشیم.
اگر غیرتی در میان هست، ما سه سال است در شب شام غریبان مولا حسین (ع)، دهم محرم، در این محله نماز می خوانیم و خواهش و التماس می کنیم که اهالی محل بر علیه اعتیاد قیام کنند و به ما بپوندند. ما از آنان دعوت می کنیم غیرت را حسین گونه برای مبارزه با اعتیاد به کار بگیرند و به جمع جمعیت امام علی (ع) بپیوندند تا با هم اعتیاد را از این سرزمین افیون زده که آبروی ما و کودکان ما و کشور ما را به روشنی برده است، پاک کنیم و بزداییم.
ما از این دوستان گرامی و با غیرت درخواست می کنیم تا اگر می توانند دست در دست ما بگذارند تا با هم به این محله ها و خانه ها برویم و آنها را بر علیه اعتیاد و بی غیرتی که خانه و خانواده ها را سوزانیده است، دعوت به قیامی دیگرگونه نماییم.
حرف برای زدن در دلهای ما بسیار است و از شما می خواهیم تا حرف های ما را از زبان همین بچه ها بشنوید که آنها خیلی زیباتر از ما این حرف ها را می زنند. از آنها بپرسید آیا آمدن به خانه علم را بیشتر دوست دارند یا زندگی در خانه های شان را؟ آیا آمدن به خانه علم را بیشتر دوست دارند یا دستفروشی در مترو و خیابان را؟
تعجبم از مردانی، چنین با غیرت، این است که چگونه رگ غیرت شما برای نشنیدن فریاد حقیقت بالا می زند، اما وقتی که برخی افراد این دخترکان نازنین و زیبا را در این زمانه بی شرمی و بی حیایی، به تنهایی به مترو و سر چهارراه ها می فرستند تا کاسبی کنند در حالی که بی شرفانی دائما به آنان پیشنهاد همخوابگی می دهند، خبری از غیرت شما نیست؟ اینها را هم همین بچه ها برای ما تعریف کرده اند و بارها گفته اند که چه رنجی می کشند وقتی در خیابان کنار ماشینی یا آدمی می روند تا فال و دستمال و گل بفروشند و مردی بی شرمانه به آنان پیشنهاد ارتباط جنسی و همخوابگی می دهد!
آیا غیرت و انسانیت را کجا باید بکار ببریم؟ آیا نخست نباید به غیرتمان بر بخورد که کسانی به این کودکان معصوم در مترو و خیابان پیشنهاد بی شرمانه می دهند؟
مولا علی (ع) فرموده است اگر در مملکت اسلامی خلخال از پای زن یهودی درآورند، انسان نیست مسلمانی که بشنود و کاری نکند و یا لااقل از غصه دغ نکند و نمیرد. آن وقت یک پدر معتاد دختر بچه اش را در این مملکت کرایه میدهد تا به او تجاوز کنند و آدم نماهایی جلوی ما می ایستند که چرا می خواهید به این دختر بچه کمک کنید. برای اینکه ما وظیفه مان خدمت کردن به این بچه هاست و راه مولایمان علی (ع) را می رویم که اگر او بود هم بی شک همین کار را می کرد و فریاد می زنیم که انسان نیست کسی که اینها را بشنود و کاری برای این بچه ها نکند.
مولا علی (ع) همواره در این جمعیت شاهد بوده است که ما خیلی بیشتر از همه آن آدم نماها برای این کودکان غیرت به خرج داده ایم و خواهیم داد.
برادر چشم مان را باز کنیم ببینیم خودمان معتاد نباشیم که سکوت و خواب و بی خبری خود دلیلی روشن بر اعتیاد است.
فرزاد