خانه‌ای ساخته‌ایم و چراغی برافروخته‌ایم به امید آنکه تو در این خانه بتابی، درخشنده تر از هر چراغی. نامش را خانه اشتغال گذاشته ایم و در این خانه من و تو دست در دست هم آغاز می‌کنیم راه ِ بودن را، بودن من در کنار تو و بودن تو و ایستادن تو در ورای همه تاریکی ها.

با یاری خداوند و به برکت میلاد مولا علی (ع) خانه اشتغال دروازه غار در روز یکشنبه ٩٥/٢/٥ افتتاح گردید، این خانه با هدف ایجاد کارآفرینی برای مادران و زنان تاسیس شد تا آنان با تلاش بتوانند راه دشوار زندگی را برای خود و کودکانشان هموار نمایند.

در برنامه افتتاحیه که با حضور جمعی از مادران برگزار گردید، برخی از ایشان از اینکه این امکان برایشان فراهم شده که بتوانند بدون حضور در خیابانها کار کنند، ابراز خرسندی کرده و برخی نیز از اینکه می توانند آموزش ببینند و کاری یاد بگیرند که زندگی بهتری برای کودکان خود رقم بزنند، خوشحال بودند.

خانه اشتغال محلی خواهد بود که در آن به مادران خیاطی و هنرهای دستی آموزش داده خواهد شد و محصولات کارآفرینی ایشان شامل کیسه‌های دوستدار محیط زیست و در آینده سایر محصولات خواهد بود.

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و برگزاری کارگاههایی جهت آموزش لازم در این زمینه نیز  دنبال خواهد شد. همچنین علاوه بر بحث مهارت آموزی و اشتغال زایی مباحثی همچون سواد آموزی، مشاوره و ... نیز در برنامه های این مرکز گنجانده خواهد شد.


خانه ایرانی دروازه غار یکی از خانه های ایرانی جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی است که به خدمات آموزشی و مددکاری به کودکان و نوجوانان می پردازد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید: 09396007178 - 55168401

www.facebook.com/darvazeghar

www.sosapoverty.org

http://www.telegram.me/darvazeghar