وحید، که در محله ای معضلخیز و حاشیه به دنیا آمده بود، در 
نوجوانی در یک نزاع کودکانه و از سر عدم آموزش صحیح در کنترل خشم مرتکب قتلی ناخواسته شد. اکنون 6 سال از این حادثه دردناک می گذرد و خوشبختانه با صحبت هایی که در آرامش و احترام با خانواده اولیای دم وحید شد، این خانواده عزیز حاضر شدند تا در برابر مبلغ 100 میلیون تومان وجه الرضایه از اجرای حکم قصاص بگذرند و او را ببخشند.
وحید متاسفانه در خانواده ای بزرگ شد که وضع نابسامانی داشت و از کودکی، پدر او خانه را رها کرده و خانواده را تنها گذاشته بود. مادر وحید بخاطر بیماری قند، هر دو پای خود را از دست داده است و وحید و تنها برادرش حتی از فرصت سوادآموزی به خوبی بهره مند نبودند. البته خوشبختانه وحید در کانون اصلاح و تربیت در این سالها درس خوانده است و با سواد میباشد. خانواده آنها بسیار تنگ دست است و برای تامین این مبلغ نیاز به کمک افراد نیکوکار هست.

مددکاری زندان لیاقت وحید را برای آزادی و زندگی دوباره تائید کرده اند و اعضای مددکاری جمعیت امام علی نیز در ملاقات هایی که با وحید داشتند، صحت وضعیت اخلاقی و رفتاری او را تائید کرده اند. پس از آزادی نیز وحید تحت حمایت جمعیت امام علی قرار می گیرد و در کلاس های ویژه ای که برای افراد مددجوی مانند او می باشد، شرکت خواهد کرد تا دوباره به سمت خطا و معضل حرکت نکند و بتواند زندگی سالمی را برای خود و مادرش بسازد.
خانواده اولیای دم نیز از خانواده های کارگر هستند و هنوز پس از شش سال داغ فرزندشان برای شان زنده است. در حالی که از نظر قانونی اکنون دیه 150 میلیون تومان می باشد، این خانواده حاضر شده است با دریافت تنها 100 میلیون تومان از حق قصاص بگذرد و وحید را به مادرش که علی رغم بیماری بارها برای رضایت به خانواده شاکی مراجعه کرده است، ببخشد.
==================
اکنون دست در دست هم برای تامین این مبلغ در تلاش هستیم. بیآیید هر کدام از ما با پرداخت از هزار تومان تا هر مبلغی که در توان داریم، در این بخشش سهیم باشیم.
قابل توجه است که جمعیت امام علی تاکنون 20 مورد از نوجوانان محکوم به قصاص را با یاری مردم نیکوکار از قصاص رهانیده و با بزرگواری اولیای دم این پرونده ها به بخشش ختم شده اند. همچنین این عزیزان اکنون همگی تحت حمایت جمعیت هستند و زندگی سالمی را در پیش گرفته اند.
==================
به زودی برای حمایت وحید یک ایونت ویژه نیز ساخته می شود.
==================
اطلاعیه - تنها شماره حساب جمع آوری کمک ها برای آزادی نوجوانان و جوانان محکوم به قصاص تحت حمایت جمعیت امام علی، به شرح زیر می باشد:
تاکنون 12 میلیون تومان توسط خانواده وحید، و مددکاری زندان و کانون اصلاح و تربیت و نیز 23 میلیون تومان در همایش «طفلان مسلم» جمعیت امام علی جمع آوری شده است. هنوز به 65 میلیون تومان دیگر نیاز هست. بیآیید در تامین این مبلغ به قدر توان خود سهمی داشته باشیم.
================
گزارش دقیق مبالغ جمع آوری شده به صورت مرتب توسط امور مالی جمعیت امام علی اطلاع رسانی می شود و وضعیت پرونده وحید نیز به اطلاع عزیزانی که اخبار او را از طریق فیسبوک و سایت جمعیت امام علی دنبال کنند، خبررسانی می شود.
================
شماره حساب جام بانک ملت: 41 / 69740586
شماره شبای حساب: Ir 59 0120 0200 0000 6974 0586 41
به نام «جمعیت دانشجویی امام علی (ع)»
=========================
شماره کارت عابر بانک همین حساب:
7088 8176 3379 6104
حساب جام بانک ملت به نام جمعیت امام علی
=================
امکان واریز مبلغ اهدایی برای وحید از طربق موبایل:

برای این منظور کافی است شماره زیر را با تلفن همراه خود بگیرید

# 543 * 724 *

و سپس مبلغ را به ریال وارد و از طریق شماره کارت عابر بانک خود و رمز دوم آن نسبت به اهدای مبالغ اهدایی خود برای وحید اقدام نمائید

در صورت واریز مبالغ اهدایی خود از طریق موبایل برای آزادی وحید حتما شماره پیگیری آن را در فرم زیر ثبت فرمائید تا برای همین منظور هزینه گردد

آدرس اینترنتی فرم ثبت نام شماره پیگیری واریز مبلغ از طریق موبایل:
http://goo.gl/forms/UUPUWTkAzs
=================
جمعیت مستقل امداد دانشجویی - مردمی امام علی
با ما تماس بگیرید: 23051110 - 021 (10 صبح الی 17)