❌❌فوری: به آتش کشیدن چادر کودکان کار در شهر قدس در حوالی غرب تهران❌❌


🔸کودکان کپرنشین بلوچ ساکن بیابان‌های اطراف شهرقدس حدود یک ماه است که شاهد به آتش کشیده‌شدن چادرهایی هستند که تنها سرپناه آنها است. goo.gl/yoCKfa

این کودکان از حداقل حقوق خود از جمله داشتن شناسنامه و حق تحصیل محروم‌اند و از طریق زباله‌گردی و کار در خیابان ارتزاق می‌کنند.


🔸تمام این چادرها از امکانات اولیه‌ای چون آب و استحمام محروم هستند و متاسفانه شاهد مواردی از مرگ کودکان به دلیل کم‌آبی و گرمازدگی نیز بوده‌ایم.


🔸طی یک ماه گذشته تهدیدها و مناقشات هر روزه‌ی سربازان باعث شده است تعدادی از این خانواده‌ها به بیابان‌های دورتری فرار کنند و تعدادی نیز زیر سقف آسمان شب را به صبح برسانند.


🔸ساکنین تعداد معدودی از چادرهای باقی‌مانده نیز تحت فشار هستند که از منطقه‌ی تحت پوشش فرمانداری شهر قدس خارج شوند گویی که با رفتن به بیابان‌های دورتر مشکلات آنها حل خواهد شد.


🔸روز گذشته پدر یکی از خانواده‌های مورد آزار با نشان دادن تصویر فرزند شهید خود، خواستار حفظ امنیت خانواده‌ی خود شد.


🔸پلیس امنیت از حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در منطقه برای کمک‌رسانی جلوگیری می‌کند و این کودکان را، که مدت یک سال است تحت آموزش داوطلبان جمعیت هستند، مخرب امنیت اجتماع میداند.


🔸جمعیت امام علی متاسفانه از قول‌های مسئولین مرتبط برای توقف این فاجعه‌ی اخلاقی قطع امید کرده است و از تمام شهروندان خواهشمند است هر اقدامی که می‌توانند برای جلوگیری از تضییع حقوق این کودکان محروم و مستضعف انجام دهند.


📢اخبار تکمیلی ارسال خواهد شد.


➡️ @imamalisociety