ستاد امداد رسانی جمعیت امام علی به سیل زدگان خوزستان فعال می شود.

کمیته بلایای طبیعی جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) بعد از ظهر روز پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، با هدف بررسی روند امدادرسانی به سیل زدگان جنوب کشور جلسه اضطراری تشکیل داد. در این جلسه گزارش های رسیده از تیم شناسایی جمعیت که دو روز پیش به منطقه اعزام شده است، مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس گزارش های رسیده متاسفانه وضعیت مردم آسیب دیده از سیل در شوش، شوشتر و دزفول، بخصوص در مناطق روستایی مناسب نیست و حتی در برخی از این مناطق نیاز به اقلام اولیه خوراکی و شوینده می باشد.


به همین منظور جمعیت امام علی برنامه امدادرسانی خود را برای یاری رسانی به آسیب دیدگان سیل در مناطق جنوب کشور با تمرکز بر مناطق شوش، شوشتر و دزفول با تشکیل تیم های امداد و نجات آغاز کرده است. تیم های امدادرسانی از طرف جمعیت از جمعه با حضور بیشتر در منطقه به فعالیت گسترده تر می پردازند.

همچنین ستاد دریافت کمک های غیرنقدی این جمعیت فعال خواهد شد. ستاد مرکزی در تهران مستقر می باشد و همچنین نمایندگی های جمعیت نیز کمک های غیرنقدی را در سایر شهرها جمع آوری می کنند. این کمک ها طبق برنامه منظم و با هماهنگی تیم های فعال در منطقه در میان خانواده های آسیب دیده از سیل توزیع خواهد شد. 

لیست اقلام مورد نیاز

✅چادر کمپ برزنتی در سایزهای مختلف

✅پتو تمیز و نو (از پذیرش اقلام کهنه و غیر قابل استفاده معذوریم.)

✅گالش، لوازم تحریر و کتاب درسی بخصوص دبستان

✅مواد غذایی شامل برنج، روغن، آرد، حبوبات، انواع کنسرو، آب معدنی 

✅مواد شوینده شامل صابون و شامپو و پودر شوینده، مسواک و خمیردندان، پوشک بچه و نواربهداشتی


⭕️آدرس ستاد مرکزی جمعیت امام علی در تهران⭕️

خیابان مولوی بعد از چهار راه وحدت اسلامی، بن بست رشیدی، کوچه اول غربی، پلاک ۱

ستاد مرکزی از صبح جمعه سوم اردیبهشت از ساعت ده فعال است و به صورت ۲۴ ساعته تا اطلاع ثانوی آماده دریافت کمکهای غیرنقدی شما عزیزان میباشد.


نیاز به نیروهای داوطلب

همچنین عزیزانی که مایل به فعالیت داوطلبانه در تیم های اعزامی جمعیت به منطقه و یا در ستاد مرکزی هستند، لطفا در لینک زیر ثبت نام نمایند.

فرم ثبت نام داوطلبین همکاری: 
https://docs.google.com/forms/d/15jTCN-2wFGQGwoZOWE_r5uIHsr9BPggL4MBeYlpo1pI/viewform

در حال حاضر به خصوص به نیروهای متخصص در زمینه های دامپزشکی، مهندس کشاورزی، افراد دارای تجربه  امداد رسانی، مهندس محیط زیست، عکاس و فیلم بردار و افراد دارای تجربه کار با کودکان و معلم داوطلب، و افراد داوطلب انجام کارهای سخت نیاز هست.


نیاز به افراد داوطلب دارای وسیله نقلیه آفرود و ماشین های شاسی بلند برای همکاری با تیم های اعزامی جمعیت به منطقه می باشیم.


برای اطلاع بیشتر لطفا با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

🔸تلفن پاسخگویی ستاد: ۰۹۳۷۸۸۳۲۰۴۸ در طول شبانه روز در زمان امدادرسانی

🔸تلفن روابط عمومی مرکزی جمعیت امام علی: ۰۲۱۸۸۹۳۰۸۱۶ شنبه تا چهارشنبه ۹:۳۰ الی ۱۶:۳۰

🔸وبسایت جمعیت امام علی: www.sosapoverty.org