گزارش همایش آیین طفلان مسلم

آیین طفلان مسلم دوشنبه همزمان با تاسوعای حسینی در فرهنگسرای اندیشه برگزار گردید.
در این همایش که با هدف ترویج روحیه بخشش و یاری چند تن از محکومان به قصاص برگزار شد ، اعضای جمعیت امام علی و خیرین محترم میزبان خانواده هایی بودند که از اجرای حکم قصاص قاتل فرزند ( و یا دیگر اقوام درجه یک خود ) گذشت کرده و قاتل را بخشیده بودند.
در این مراسم ضمن تجلیل از اقدام بزرگ این خانواده ها و اهدای لوح تقدیر،از آن ها دعوت گردید تا صحبت کوتاهی با حضار داشته باشند.
این افراد طی صحبت های کوتاه و بسیار تاثیرگذار به آرامش عمیق قلبی شان اشاره کرده و اعلام نمودند برای رضای خدا،بخشیدن زندگی دوباره به یک انسان و رضای روح عزیز از دست رفته شان تصمیم به بخشش قاتل گرفته اند و نزد خدا و مردم سربلند هستند و اکنون پس از گذشت مدتی نسبتا طولانی، از تصمیمی که پیش تر گرفته اند نهایت رضایت را دارند. سپس تمام حضار به نشانه احترام به این عزیزان از جای خود برخواستند.

در ادمه مراسم،آقای شارمین میمندی نژاد،موسس جمعیت امام علی نیز طی سخنانی از لزوم فعل بخشش و نیاز جامعه به این امر بزرگ سخن گفتند و مخالفت جمعیت امام علی را با هرگونه خشونت در جامعه اعلام کردند.ایشان در ادامه سخنان خود به مسئولیت افراد جامعه در قبال کودکان محروم اشاره نمودند.
در پایان مراسم نیز جمعیت امام علی با همراهی جمعی از شخصیت های هنری و فرهنگی از خیرین و حضار محترم دعوت نمود تا در امر آزادسازی چند تن از مددجویان محکوم به قصاص مشارکت داشته باشند.
قابل ذکر است که در این بخش از مراسم،یکی از خانواده های اولیای دم که پیش تر از قاتل فرزندشان گذشت کرده بودند مبلغی را جهت آزادسازی یکی از این مددجویان اهدا نمودند.


جمعیت مستقل امداد دانشجویی - مردمی امام علی (ع)

با ما تماس بگیرید: 23051110 - 021