۱۳ مطلب در تیر ۱۳۹۱ ثبت شده است

خرید بدون کیسه نایلونیکیسه های دوستدار محیط زیست تولید خانه علم دروازه غاریک محصول با اهداف فرهنگی، هنری، کارآفرینی اجتماعی، زیست محیطی در حمایت از کودکان کار و خیابان و بانوان سرپرست خانوار---از کودکان کار و خیابان در عمل حمایت کنیم تا از سر اجبار به کار در چهارراه ها نروند و بتوانند مانند همه تحصیل کنند و شاد باشند.---همه ما در مقابل زمینی که بر آن زیست می کنیم، مسئولیم...همه ما در مقابل انسانهای رنج دیده ای که بر زمین زیست می کنند، مسئولیم...همه ما در مقابل کودکانی که به دلایل مختلف از حق کودکی کردن محرومند، مسئولیم...***حلقه ای واسط شده ایم بین محیط زیست که این روزها حال و روز خوشی ندارد، از صنعت زدگی زمین و انسانهایی که همین صنعت زدگی و درگیری در زندگی پر هیاهوی شهری غافل شان داشته از شرایط ناگوارشان.کودکانی را که چراغ قرمزها منبع درآمدشان است و تحصیل علم را به آرزوهایشان سپرده اند، آرزوهایی که شاید مجال پوشیدن لباس واقعیت را نیابد و زنان سرپرست خانواری را که چراغ قرمزهای زندگی مدام بر سر چهار راه های رنجشان خود نمایی می کند، دعوت کردیم تا همگام با هم قدمی برداریم برای نجات محیط زیست مان از وضع اسفباری که هر روز وخیم تر می شود.استفاده از کیسه کتانی را به شما پیشنهاد می کنیم که حاصل هنر نمایی این عزیزان است که دعوت ما را پذیرفتند تا هم کودکان با نقش زدن بر این کیسه ها از دام چراغ قرمزها رها شوند و خانه علم مجالی باشد برای تحصیل شان و هم بزرگ بانوانی با دوخت این کیسه ها ، چرخ کج مدار زندگی را آسان تر به پنجه تنهایی شان بچرخانند و نیز محیط زیستی پاکیزه داشته باشیم. از این پس، به همت همه ما، نایلون های کمتری بعد از مصرف در محیط به حال خود رها خواهند شد. اگر هم روزی این حاصل دسترنج کودکان و زنان ایرانی را پس از استهلاک آن مجبور باشید دور بیندازید، نگرانی کمتری داریم، زیرا که تار و پود نخی آن در محیط زیست ما در مدتی بسیار کوتاه به طبیعت باز خواهد گشت؛ حال آنکه نمونه های پلاستیکی گاه سالیان دراز برای بازگشت به طبیعت زمان لازم دارند.از نقش های روی این کیسه های برایتان بگوییم که طرح هایی است الهام گرفته از طبیعت و نیز برخی از آنها، طرح موجوداتی در خطر نابودی هستند و پیامی روشن دارد برای همه انسانها. در هر کجا که شما این کیسه را با خود ببرید، فریاد حمایت از این گونه های در خطر و دعوت به یاری شان را با خود حمل خواهید کرد؛ پیام یاری خواهی حیواناتی چون پلنگ ایرانی، لاک پشت پوزه عقابی خلیج فارس، گاندو (تمساح پوزه کوتاه ایرانی) و فک خزری، که تنها به گناه هم سیاره بودن با انسانهایی که محیط زیست را زباله دان صنعت و تکنولوژی خود کرده اند٬ در معرض انقراض قرار دارند. این نقشها یادآورمان می شوند که انسانها تنها ساکنان این کره خاکی نیستند٬ پس خوب است که مجال دهیم تا این سیاره برای دیگر موجوداتی که ساکن آن هستند هم جای خوبی برای زندگی باشد.شماره تماس برای سفارش خرید کیسه های دوستدار محیط زیست: 55895759، 23051110، 09396007178آدرس: تهران، خیابان شوش، متروی شوش، خیابان خیام جنوبی، کوچه آذر، بن بست چهارم، پلاک 1، خانه علم دروازه غار تهرانآدرس ایمیل: khanelmdarvazeghar@gmail.com

قیمت خرید هر کیسه 2000 تومان است که این مبلغ به نفع کودکان کار و خیابان که نقاشی های روی آن را طراحی کرده اند و بانوان سرپرست خانوار تولید کننده آنها دریافت و به صورت مستقیم به این عزیزان پرداخت می شود.لطفا این پیام را به تمامی دوستان خود نیز برسانید.جمعیت مستقل امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع)خانه علم دروازه غار تهران 

ادامه مطلب...
۲۷ تیر ۹۱ ، ۰۹:۳۴ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

Unknown


شنبه سر کلاس مهد کودک بچه ها مشغول کشیدن نقاشی بودند. موقع نقاشی شروع کردند به تعریف کردن خاطره هاشون... یکی از بچه ها صحبت درباره ماشین ها رو پیش کشید و همه ی پسر بچه ها شروع کردند به تعریف کردن خاطره هاشون درباره ماشین ها! و من از حرف هاشون خنده ام می گرفت! اما خاطره ی نیما باعث شد چند ثانیه خشکم بزنه: " من داشتم تو خیابون راه می رفتم که یکی از ماشین پیاده شد می خواست به من یه آمپول بزنه و من رو ببره، من هم اینطوری زدمش و از دستش در رفتم... نگاه کن خانم، این طوری زدمش...."
با همون زبان بچه گونه اش و لبخندی که هیچ وقت از لباش نمی ره! داشتم فکر می کردم برام قصه گفته یا واقعا خاطره اش بوده؟ خدا رو شکر نیما هنوز اینجاست!

طراوت م.؛ معلم داوطلب خانه علم

۲۷ تیر ۹۱ ، ۰۸:۵۵ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

گزارش فعالیت های سه ماهه نخست سال 1391؛ خانه علم دروازه غار

لطفا برای دانلود روی عکس کلیک کنید.


۲۳ تیر ۹۱ ، ۱۷:۴۰ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

امید را به «امید» باز می گردانیم.


فراخوان برنامه صعود به قله کلکچال در حمایت از امید، کودک مبتلا به سرطان خون که نیاز فوری به پیوند استخوان دارد.

برای اطلاع از وضعیت شرایط امید، لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=457266897625843&set=a.115504098468793.13977.115484678470735&type=1&theater

۱۹ تیر ۹۱ ، ۱۱:۴۵ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

امید را به امید بازگردانید.


حتما دانلود کنید و بخوانید.
برای کمک به امید، لطفا با شماره روابط عمومی جمعیت امام علی 23051110 تماس بگیرید.


ادامه مطلب...
۱۹ تیر ۹۱ ، ۱۱:۴۱ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

فراخوان دعوت به همکاری با رادیو اینترنتی ما

فراخوان همکاری با رادیو جمعیت امام علی (ع)
---
پادکست اینترنتی جمعیت به عنوان یک رادیوی داخلی به زودی آغاز به کار خواهد کرد.
---
این رادیو اخبار فعالیت ها و برنامه های آموزشی برای اعضای فعال در بخش های مختلف جمعیت را در برنامه های خود پخش م...ی کند.
این پادکست روزانه به مدت دو ساعت برنامه های متنوعی خواهد داشت.
---
برای فعالیت های رادیو به همکاری افراد علاقه مند و توانا دارای خلاقیت و استعداد و مهارت نیاز داریم.
از کلیه افرادی که مایل هستند به عنوان گزارشگر، مصاحبه کننده، نویسنده، گوینده، میکسر و آهنگساز برای رادیو داخلی جمعیت امام علی فعالیت نمایند، دعوت می شود تا با شماره تلفن 09361668826 تماس و اعلام آمادگی نمایند، تا از آنها برای مصاحبه حضوری ثبت نام به عمل آید.

زمان مصاحبه با افراد علاقه مند به همکاری هماهنگ خواهد شد.
---
این رادیو دارای برنامه های متنوعی است که همچنین افراد علاقه مند و توانمند می توانند یکی از آیتم های پیشنهادی را به عنوان برنامه رادیو با نام خود تهیه نمایند.
---
با تشکر

۱۳ تیر ۹۱ ، ۰۸:۱۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

آلبوم خاطره - جشن پیام مهر تابستان 1389 - دروازه غار

این جشن، نخستین جشن روبازی بود که جمعیت در محله دروازه غار در نیمه شعبان تابستان سال 1389 در چهارچوب طرح محله سازی برگزار کرد. در این جشن برای یک روز، پارک پرخطر خواجوی کرمانی که معمولا پاتوق معتادان است، برای جشن شادی کودکان توسط دانشجویان طناب کشی و پاکسازی شد. در سال 1390 نیز دومین بار جمعیت یک جشن روباز را این بار در روز جهانی کودک در همین پارک برپا کرد.

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب...
۱۳ تیر ۹۱ ، ۰۸:۰۳ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

شما هم دعوتید...


جشن برآورده ساختن آرزوهای کودکان دردمند شهرمان پنجشنبه همین هفته برگزار می شود.


از مبعث تا امروز، آرزوی 109 کودک برآورده شده و آرزوی 178 کودک باقی است...
تا جشن برآورده کردن آرزوها در نیمه شعبان فقط چند روز باقی است. کو...دکان چشم به راهند...

برای برآورده کردن یک آرزو اینجا کلیک کنید.
http://www.kabe-kariman.com/files/site1/pages/91.xls
برای تماس با رابط طرح و رسانیدن آرزو به دست کودک مورد نظر خود، با ما تماس بگیرید: 09194804702 و 23051110
جشن کعبه کریمان "برآورده کردن آرزوها"

نیمه شعبان (پنج شنبه- 15 تیرماه) 1391

ساعت 17 الی 20

آدرس: خیابان قزوین ، ایستگاه بی آر تی دو راهی قپان ، خیابان بنکدار ( بعد از پمپ گاز ، جنب بوستان تهرانی) ، خیابان درویش ، پلاک 133 ، 135 بهشت ایرانی کودکان

حضور شما دوست گرامی در این جشن الزامی است!


۱۳ تیر ۹۱ ، ۰۶:۴۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

تجهیز کتابخانه خانه علمفراخوان برای تجهیز کتابخانه خانه علم دروازه غار


۱۳ تیر ۹۱ ، ۰۶:۲۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

*دعوتنامه برای همه آنهایی که می خواهند کار خوب بکنند*


*دعوتنامه برای همه آنهایی که می خواهند کار خوب بکنند*

---
نزدیک به 300 آرزوی کودکان دردمند شهرمان را جمع آوری کرده ایم
این آرزوها شامل آرزوی کودکان کار و خیابان، بدسرپرست و بی سرپرست از مناطق مختلف شهرمان می باشند
به همت شما تاکنون نزدیک به... 100 مورد برآورده شده است
شما هم می توانید به لینک زیر سر بزنید و آرزویی را در حد توان و علاقه خود برآورده سازید تا دل کوچکی شادمانه شود
http://www.kabe-kariman.com/files/site1/pages/91.xls
پس از انتخاب آرزو، با شماره 09194804702 تماس بگیرید تا شما را برای رسانیدن آرزو به دست کودک راهنمایی کنند.
---
*دعوت نامه شماره 2 برای همه آدمهای خوب*

همچنین به اطلاع می رسانیم که برای رسانیدن آرزوهای برآورده شده به دست کودکان، نیاز به وسیله نقلیه داریم. اگر می توانید برای این کار به ما کمک کنید و دوست دارید لبخندی را که بر لبان کودکی نقش می بندد، از نزدیک شاهد باشید و در آن سهیم شوید، لطفا با ما تماس بگیرید و اعلام آمادگی کنید، تا هماهنگی های لازم را انجام دهیم و با کمک یکدیگر آرزوها را به دست صاحبان کوچک شان برسانیم.
شماره تلفن تماس: 09194804702، 23051110
متشکریم
شاد باشید...
http://www.kabe-kariman.com/
https://www.facebook.com/kabe.kariman
http://www.sosapoverty.org

۱۰ تیر ۹۱ ، ۰۸:۳۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰